19.ročník memoriálu ing.Jiřího Sýkory

*Bělušice  29.8.2015*

V sobotu 29.8.2015 se na hřišti v Bělušicích konal již 19.ročník turnaje mladších a starších přípravek,který pořádá oddíl kopané z Týnce nad Labem.V kategorii st.přípravky bylo přihlášeno celkem 12 týmů a ty pořadatelé rozdělili do tří skupin po čtyřech družstvech.Naše družstvo se dostalo do velmi silné skupiny a zápasy základní skupiny děti sehrály s týmy AFK Kolín,SK Český Brod B a Baník Chvaletice.
V této základní části jsme získali alespoň jeden bod za remízu 1:1 s Českým Brodem. Autorem branky byl Pavlik Teplý,který bohužel ze zdravotních důvodů nemohl(samozřejmě nastoupil,ale nešlo to) nastoupit do dalších utkání skupiny a tak pouze v 6 hráčích musely děti čelit ročníkově vyrovnaným a silným soupeřům družstev AFK Kolín (0:9) a Chvaletic (0:5).
Po základní skupině bylo jasné,že budeme bojovat o příčky ve spodní třetině celkového umístění,konkrétně o 9.<>12. místo.Soupeře nám opět dělal tým Č.Brodu B,dále pak Bečvár a Krakovan. První dvě utkání naši malí fotbalisté v parném počasí opět prohráli,ale jednalo se o prohry důstojné(k počtu dětí,odehraných zápasů,bolavých puchýřů,atd.) a to 0:3 s Bečváry a 0:2 s SK Český Brod B. Do posledního utkání jsme šli s tím,že vybojujeme předposlední příčku,nikdo nechce být poslední :)  a tak i s uzdraveným Pajanem(střelcem 3 gólů),jsme porazili SK Krakovany.O další gól se postaral Jakub Pfeifer a poslední tečku za účastí na tomto celodenním turnaji udělala svou brankou na 5:0,Eliška Hamplová.
Tento turnaj měl být pro naše děti hlavně tréninkem a sehráním se před první sezonou ve fotbalových soutěžích.Bohužel konec prázdnin se podepsal na tom,že jsme odjeli turnaj odehrát pouze v sedmi hráčích,což ve třicetistupňovém horku a zápasovém vytížení,bylo pro děti spíše za trest,než aby se pobavily fotbalem a radovaly z vítězství.Touto cestou chci poděkovat všem *"sedmi statečným"*za účast a bojovnost v každém utkání.I pro nás trenéry je toto  ponaučení do budoucna,se turnaje v tak malém počtu hráčů,neúčastnit.
Poděkování patří samozřejmě všem,kteří s námi tento turnaj absolvovali.