FK Červené Pečky B : SK Čechie Veltruby

1 : 5   (1 : 2)

V 2. kole zajížděly Veltruby na hřiště Červených Peček B, s kterými sehrály zápas v rámci letní přípravy na nadcházející sezonu. Výsledek byl 2:2 a tak se dal očekávat vyrovnaný fotbal i v mistrovském utkání. Červené Pečky B jsou rezervou A týmu hrající 1. A třídu a díky tomu byl předpoklad, že někteří  hráči tak své Bé-čko doplní , ale nestalo se tak.

Na výborně připraveném trávníku a před velmi slušnou diváckou kulisou se odehrával rychlý útočný fotbal. Oba týmy se snažily o kombinační hru po zemi se zakončením všech akcí. První velká šance se narodila v 11. minutě, kdy po úspěšném napadání a zachycení rozehrávky domácích, vykombinovali útočníci Veltrub rychle míč a ten přesnou přihrávkou předložili na hraně velkého vápna Standovi Teplému,který se dobře zorientoval a bez problému jej uklidil k levé tyči. Pečky inkasovaný gól nezlomil a nadále pokračovaly v pohledném fotbalu, avšak v koncovce nebyly tak úspěšní. Ve 23. minutě se do slibné příležitosti dostal Ruda Mottajčík, ale i ke svému údivu svou šanci z pozice velkého vápna v další gól neproměnil. O 2. minuty později zahrozily Pečky z rychlého protiútoku, ale Lukáš Bláža svým včasným výběhem a následným odkopem míče do autu, jejich snažení vstřelit branku, přerušil. K další změně skóre tedy došlo až v minutě 30. Kdy po faulu na Jirku Hampla měly Veltruby šanci v podobě standardní situace z pravé strany. K míči se na rohu velkého vápna postavil Pavel Mokrý a střelou na přední tyč překvapil brankáře Peček. Pomalu to vypadalo, že se za stavu 2:0 se půjde do šaten. To, ale neměli v plánu domácí a ve 41. minutě z brejku po pravé straně a kolmé přihrávce do vápna na nabíhajícího útočníka zdramatizovali vývoj hry, vstřelením kontaktní branky na 1:2.

Druhý poločas byl tedy velkým otazníkem, jak celý zápas skončí. Veltruby pokračovaly v kombinačním fotbalu a pomalu začaly svého soupeře přehrávat. Díky tomu se tvořilo více šancí a zároveň faulů na straně domácích. Běžela 50. Minuta a po jednom takovém přerušení,za faul na J.Zábrahu a nařízení přímého kopu  se opět  parádně trefil Pavel Mokrý .

Tento gól zlomil větší nasazení Peček a začal se hrát otevřený fotbal, díky kterému se dostal do šance Jakub Havrilko, který ve velkém vápně volil přihrávku místo chladnokrevného zakončení a tak  jeho akce skončila jen odkopem od branky. V 54. minutě podnikly Pečky pohlednou akci po pravé straně, kterou ukončil zbytečným zákrokem na hranici velkého vápna  Jakub Kovařík, za což byl odměněn žlutou kartou. Přímý kop s centrem do pokutového území odvrátil výborně hrající stoper Tomáš Vlasák.Velké vedro bylo příčinou rychlejší únavy všech hráčů a  postupem času tak tempo hry opadalo. Oživit hru se na straně hostů snažil střídající Jan Poláček, ale jeho přemotivovanost vedla spíš k další žluté kartě. V 73. minutě bylo z pohledu Čechie zase o něco veseleji. Ruda Mottajčík si vyměnil několikrát míč se svými spoluhráči, čímž se dostal až k velkém vápnu soupeře a mezi dvěma obránci prostrčil míč nabíhajícímu Standovi Teplému, který svojí slabší nohou zakončil tentokrát k pravé tyči a poslal Veltruby do tříbrankového vedení .

Zápas mířil ke svému konci a diváci hostí si přáli, aby se ukazatel skóre zastavil až na výsledku 1:5.

Těsně před koncem utkání jejich přání  vyslyšel Honza Poláček .Po zahraném rohu se v nepřehledné situaci ve vápně ocitl ve správný čas na správném místě a šanci zakončil svým prvním gólem v novém týmu.Dvě minuty na to rozhodčí  J.Dvořák  tento zápas bohatý na branky s výsledkem 1:5, ukončil.