SK Čechie Veltruby : TJ Sokol Nová Ves I

5 : 2   (1 : 2)

V prvním domácím utkání podzimní sezóny přivítaly Veltruby tým Nové Vsi. O proti zápasu z minulého týdne, kdy panovaly tropické teploty, tentokrát počasí překvapilo velmi chladným,až podzimním odpolednem.. Vzhledem k minulým vzájemným střetnutím, kdy Čechie jasně dominovala a vyhrávala rozdílem třídy, se očekával útočný fotbal se spoustou branek.

První poločas začal ve velkém stylu. Již ve 2. minutě se měnilo skóre, kdy na polovině hostů převzal Jiří Zábraha míč a kolmou přihrávkou vyzval J. Hampla ke skórování. Ten nabídnutou šanci neodmítl a technickou střelou podél gólmana poslal Veltruby do vedení.

To bylo ovšem v prvním poločase ze strany domácích vše a tak se připomněl soupeř. V 11. min.chybu domácích ve středu hřiště , potrestal útočník Nové Vsi vyrovnávacím gólem na 1:1. Od této chvíle se hrál bojovný a tvrdý fotbal s minimem šancí na obou stranách. Za zmínku stojí snad jen šance Adama Branta z 16. minuty, který se dostal po pohledné akci z pravé strany až na malé vápno, ale bohužel místo střely volil přihrávku, kterou soupeř odvrátil na rohový kop.

V 25. minutě bylo Čechii ještě hůře. Po rozehraném faulu na domácího hráče a opětovné ztrátě míče ve středu pole, se hosté rychle zmocnili míče. Následným centrem z pravé strany na osamoceného útočníka, který si už si v zakončení věděl rady, otočila Nová Ves vedení na svou stranu.

Stav 1:2 Veltruby do kolen nesrazil, ale naopak donutil hráče zvýšit tempo hry, které vyústilo ke dvěma přímým kopům, s kterými si ovšem Pavel Mokrý neporadil, tak jako v předešlém utkání.

Ve 40. minutě se rozehrával rohový kop na útočné polovině Veltrub, z něhož nakonec vzešla jen strkanice mezi Standou Teplým a hráčem Nové Vsi. Rozhodčí Freund vyhodnotil situaci červenou kartou pro oba aktéry, takže oba celky dohrávaly v 10 hráčích.

Do druhého poločasu nastoupila Čechie ve změněné sestavě. Jakuba Havrilka a Adama Branta nahradili Jan Malý a David Kmoch. Druhý jmenovaný výrazně oživil hru na pravé straně. V 54. minutě přešel přes dva protihráče a přesnou přihrávkou do běhu vyzval Jiřího Hampla ke skórování. Ten, ale neměl tentokrát přesnou mušku a zakončil těsně vedle pravé tyče brány hostů.

Skóre se ve prospěch Veltrub změnilo v 60. minutě. Znovu akcí  D.Kmocha po pravé straně a jeho zpětné přihrávce na velké vápno na nabíhajícíhoJirku Hampla, který po domluvě chytře přenechal míč Jiřímu Zábrahovi a ten umístěnou střelou k tyči srovnal na 2:2.

Veltrubům tento gól hodně pomohl, herně se zvedly a zatlačily svého soupeře na jeho polovinu. V 65. minutě se skóre opět měnilo. Neúnavný Jakub Kovařík po své straně zatáhl míč kličkou zpět do vápna se snažil zbavit protihráče, ten ho již v pokutovém území fauloval, čímž byla v prospěch Čechie nařízena penalta. K té se postavil Pavel Mokrý a střelou k tyči navýšil skóre na 3:2.

Další branka padla celkem kuriózním způsobem. Hráč hostů rozehrával faul na své polovině a trefil odcházejícího Pavla Mokrého, od něho se míč odrazil k Jirkovi Zábrahovi. Díky tomu, že všichni hráči Nové Vsi přestali hrát, měl už tento zkušený útočník snadnou úlohu a upravil vývoj zápasu na 4:2.

To samozřejmě nemohli hráči hostí jen tak rozdýchat a pustili se do rozhovoru s rozhodčím, avšak jediné co diskuze přinesla, byla žlutá karta pro jednoho z nich.

Hosté už jen zápas dohrávali, když se v 88. minutě ze vzdálenosti 20 metrů od brány krásně trefil kapitán veltruských, Rudolf Mottajčík. Střelou pod břevno ustanovil skóre na konečných 5:2 pro domácí.

Tento zápas ukázal, že i když se nedaří fotbalově, tak bojovností až do samého konce utkání, se dá porazit i herně dobrý tým,jakým Nová Ves bezpochyby je.