TJ Sokol Týnec nad Labem : SK Čechie Veltruby

0 : 0   (pen. 1:4)

K prvnímu zápasu nové sezony nastoupily Veltruby proti papírově těžkému soupeři, kterým bylo mužstvo Týnce nad Labem.

Zápas se odehrál na náhradním hřišti v Bělušicích. Terén byl ve špatném stavu a tak se dal očekávat bojovný, ale divácky ne příliš atraktivní fotbal.

Od první minuty se Veltruby tlačily do útoku, ale všechny akce končily na dobře organizované obraně Týnce. Ten zvolil jednodušší systém hry s nakopávanými míči na své rychlé útočníky, kteří řešili zakončení jednodušeji a tím byli i více nebezpeční. První poločas byl na vyložené šance chudý a celá hra se odehrávala většinou se středu hřiště.

Do druhého poločasu Veltruby nastoupily v nezměněné sestavě. Hra byla více otevřená a začaly se tvořit i šance. V té největší ze strany Týnce se ocitl Tomáš Grůbr, který stál tváří v tvář gólmanovi Lukáši Blážovi, který ale na malém vápně skvělým zákrokem šanci zneškodnil a tím podržel svůj tým.

Ke konci zápasu se už oba celky snažily zvrátit utkání na svou stranu a diváci si přišli i na více šancí. Po akci z levé strany a přenesením míče na stranu druhou se do šance dostal Jiří Zábraha, ale nekvalitní terén mu znemožnil lepší zakončení.

O chvíli později ten stejný hráč byl v totožné situaci, ale opět se jen chytl za hlavu a díky neproměněné šanci utkání skončilo výsledkem 0:0.

Na penalty vyhrály Veltruby v poměru 4:1, kde se zaskvěl skvělými zákroky Lukáš Bláža.

Celé utkání s přehledem odřídil pan rozhodčí Kumstát Jiří.

Do dalšího utkání musí Veltruby ještě více zabrat, pokud přemýšlejí nad lepším umístěním v tabulce.

V tom je přivítají na svém hřišti Červené Pečky B v neděli od 17 hod.